Logo
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
  • Štítky blogu

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať:

11.03.2022

💜💜💜 Vo farbe roka 2022 sa nájde každá z nás 💜💜💜

Fialová je farbou, ktorú buď milujete alebo ste jej doteraz neprikladali nejaký špeciálny význam. Rok 2022 sa však nesie v znamení tejto farby. My sa v nasledujúcom článku zameriame a uvedieme si dôvody, pre ktoré má táto farba v súčasnosti veľký vplyv na naše životy.  

Americká spoločnosť Pantone je celosvetovo uznávaným odborníkom na farby, ktorý už viac ako 20 rokov udáva smer módnemu, kozmetickému, reklamnému, ale aj interiérovému priemyslu. Spoločnosť bola založená v 50. rokoch minulého storočia v New Yorku a momentálne má sídlo v New Jersey. Pantone každý rok vyhlasuje farbu roka, ktorou sa tentoraz stal úplný nový odtieň fialovej farby – Very Peri. Ide o novú farbu, ktorá vznikla kombináciou dynamickej červenej a  pokojnej modrej farby. Pri tvorbe sa spoločnosť Pantone zameriava aj na psychologický vplyv farby na rôzne oblasti nášho života.

damsky kardigan pleteny,dámsky pletený kardigan,dlhý kardigan

Nová farba súvisí so zmenami, ktoré sa v našej spoločnosti za posledné dva roky udiali. Ide o premenu a transformáciu spoločnosti, ktorá súvisí s pandémiou. Aj vďaka týmto udalostiam došlo k výraznejšiemu prepojeniu reálneho života s digitálnym. Spoločnosť aj jednotlivci museli každý deň hľadať nové spôsoby života. Vplyv pandémie sa zároveň prejavil aj v zmene myslenia.

Nový odtieň fialovej symbolizuje radosť a kreativitu. Jej cieľom je dodať ľuďom potrebnú odvahu na nový začiatok a vieru v lepšiu budúcnosť. Vďaka zmenám, ktoré nastali v našej spoločnosti, sú zároveň ľudia nútení byť viac kreatívni. Musia neustále hľadať nové možnosti a riešenia na prekonávanie rôznych problémov. Musia prekonávať také prekážky a výzvy, s ktorými sa naša spoločnosť doteraz nestretla. Ľudstvo si musí prejsť týmito zmenami a naučiť žiť v ,,novom svete“.  

NOVÁ FARBA    NOVÝ SVET 

Pri tvorbe novej farby spoločnosť prihliadla aj na to, že fialová je v úzkom prepojení s prírodou a je farbou mnohých kvetov. Medzi najznámejšie patrí voňavá bylinka – levanduľa, ktorá má mnoho pozitívnych účinkov na ľudský organizmus. Známe sú jej upokojujúce účinky, pozitívne vplýva na naše trávenie a využíva sa aj pri liečbe rôznych kožných problémov.   

elegantné letné šaty,letné šaty bez rukávov,damske letné šaty  

Fialová farba sa zameriava na duchovnú stránku života a má veľmi silné vyžarovanie. Dodáva nám energiu a dokáže nás inšpirovať k tvorbe. Svetlejší odtieň fialovej farby predstavuje lásku a obetavosť. Na druhej strane tmavšie odtiene fialovej symbolizujú mystiku, mágiu a duchovnú oblasť života.

damske saty elegantne,damske saty eshop,e-shop dámské šaty

Fialová má svoje miesto aj v módnom priemysle. Ak patríte medzi módne maniačky, určite vám nerobí problém vybrať si kúsky oblečenia vo fialovej farbe a nosiť ich v rôznych štýlových outfitoch. Menej odvážne dámy môžu na začiatok zvoliť menší doplnok a kabelku vo fialovej farbe. Alebo si môžete zvoliť šperk s ametysom, ktorý patrí medzi najsilnejšie a najúčinnejšie kamene s pozitívnym vplyvom na našu psychiku. Oslobodzuje myseľ od starostí, premieňa negatívne postoje na pozitívne a podporuje motiváciu.

Nový odtieň fialovej nám symbolizuje nové spôsoby života a zmeny, ktorými sme si museli v poslednom období prejsť. Fialová farba podporuje našu kreativitu, radosť a posúva nás vpred. Aj napriek prekážkam, ktorým musí naša spoločnosť a jednotlivci v poslednom období čeliť, je potrebné si zachovať pozitívny postoj k životu a zameriavať sa na svetlé stránky nášho života 😊.  

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi